Türk Polis Teşkilatının 174’üncü Kuruluş Yıl Dönümü Tosya’da Törenle Kutlandı

Türk Polis Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıl dönümü Kastamonu’nun Tosya İlçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

.

Törende konuşan Demir, Türk Polis Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

.

Türk Polisinin,  milletin sevgi ve güvenini kazandığını belirten Demir, şunları kaydetti :

.

“Emniyet teşkilatı olarak varlığımızın temel nedeni, demokratik düzen içerisinde, ülkemizi her türlü tehlikeden uzak tutarak, kanun hakimiyetinin sağlanması, suç ve suçlularla mücadele edilmesi, mevzuatın kendisine vermiş olduğu  hizmetlerin yerine getirilmesi sırasında ana ilkemiz, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, hukukun üstünlüğüne inanan, temel hak ve hürriyetlere saygılı, halkımızın isteklerine hızla çözüm üretebilen dinamik ve tarafsız bir çalışma anlayışıdır. Değerli Tosyalılar, ilçemizde yaşanan huzur ve güven ortamı polisimizin  zaman ve mesai mefhumu tanımayan üstün hizmet anlayışına dayalı görev azmi,  kamu kurum ve kuruluşlarıyla olan ilişkileri en üst seviyede olan siz saygıdeğer Tosyalıların büyük destek ve sevgileriyle sağlanmıştır. Aynı destek ve işbirliğinin bundan sonra da devam edeceğine olan inancım tamdır.  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, ebediyete intikal  etmiş meslek büyüklerimiz, kurulduğu  günden bugüne kadar millete hizmet yolunda  canlarını feda eden şehitlerimiz ve onlarla birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, bu uğurda gazi olanlara acil şifalar ve halen görev başında olan mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk, huzur ve başarılar diliyorum. Bugün yanımızda olan ve hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, siz değerli halkımıza Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli olarak en derin saygılarımı arz ediyorum. ”

.

Törene, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.