Tosyalı Kur’an Bülbülleri İstanbul’da Tarihi Yerleri Ziyaret Etti

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin tarafından,  Hamzababa Yatılı Erkek Kur’an  Kursunda hafızlık eğitimi gören öğrenciler için düzenlenen Çanakkale gezisi, ilk gün İstanbul’daki tarihi yerlerin ziyaretiyle devam etti.

.

Sabah namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılan hafız adaylarına, Tosya Dernekler Federasyonu (TODEF) Başkanı Ali Tekin ve yönetim kurulu üyeleri kahvaltı ikramında bulundu.

.

Kahvaltıya, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, AK Parti Tosya İlçe Başkanı ve Tosya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Metin Ekşi, Anadolu Ajansı (AA) ve TRT Muhabiri  Mehmet Ulusoylar, Tosya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDF) Müdürü Recep Keçeci, Tosyalı Hayırsever İş Adamı Yusuf Varlık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi  Hasan Şahin ve Hamzababa Yatılı Erkek Kur’an  Kursu öğretmenleri katıldı.

.

Kahvaltının ardından, Kaymakam Deniz Pişkin ve beraberindekiler, uzman rehber eşliğinde, Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii, Kapalı Çarşı, Fatih Sultan Mehmed Han, Sultan II. Abdülhamid Han  ve Mehmed Emin Tokadi Hazretlerinin türbeleri ile tarihi yerleri ziyaret etti.

.

İstanbul’daki yoğun ziyaretlerin tamamlanmasının ardından, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler eşliğinde  gezi Tekirdağ’a doğru devam etti.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.