Tosyalı İş Adamı Fatih Doğramacı, Kütüphane Kampanyasına 5 Bin Lira Bağışladı

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin tarafından başlatılan, “Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın” kampanyasına Tosyalı iş adamı Fatih Doğramacı 5 bin lira bağış yaptı.

 

Doğramacı, Kaymakam Deniz Pişkin’i makamında ziyaret ederek bağış makbuzunu takdim etti.

 

Bilgi üretebilen tam donanımlı öğrenciler yetiştirebilmek için kütüphanelerin önemli olduğunu belirten Doğramacı, Tosya’daki tüm okullara kütüphane kazandırılması adına başlattığı proje nedeniyle Kaymakam Pişkin’e teşekkür etti.

 

Kaymakam Deniz Pişkin ise, Tosya’da göreve başladığı dönemde ilçeyi daha iyi tanıyabilmek için hemen hemen her alanda incelemeler yaptığını söyledi.

 

İlçedeki eğitim-öğretim sistemindeki sorun ve beklentileri belirlemek için de çalışma yaptığını belirten Pişkin, şunları kaydetti :

 

“ Tosya’daki okulların yarısında kütüphane bulunmadığını gördüm. Bu önemli eksikliğin giderilmesi adına, “Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın” kampanyasını başlattım. Kampanyamıza verilen destekler sayesinde şu ana kadar 6  okulumuzu kütüphaneye kavuşturduk. Tosya’mız genelinde okuma alışkanlığını geliştirmek için ise, “Okuyan bir Tosya hayalim var” kampanyasını başlattım. Bu amaçla çeşitli etkinlikler düzenleyerek vatandaşlarımızla birlikte kitap okuduk. Fırsat buldukça okullarımızı ziyaret ederek, öğrencilerimizle birlikte 20 dakika kitap okuyoruz. Her iki kampanyamızı da vatandaşlarımızın sahiplendiğini görmek beni çok mutlu etti. Kampanyamıza Doğramacı Tesisleri’nin sahibi Fatih Doğramacı da 5 bin lira bağışlayarak destek oldu. Kendisine ve bütün destekçilerimize öğrencilerim adına şükran ve minnetlerimi sunuyorum.”

 

Kaymakam Pişkin, Tosya’daki bütün okulların kütüphaneye kavuşması için desteklerin sürmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.