Tosyalı Hayırsever İş Adamı Yaşar Çeltikci, Tosyalı Hafızları İstanbul’da Yemekte Ağırladı

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Hamzababa Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi gören öğrenciler için İstanbul ve Çanakkale gezisi düzenlemişti. Dolu dolu geçen gezinin dönüşünde, İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren, ilçeye bağlı Kayaönü Köyü nüfusuna kayıtlı Hayırsever İş Adamı Yaşar Çeltikci, hafız adaylarını, İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan bağ evinde yemekte ağırladı.

.

İş Adamı Çeltikci, Kastamonu Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Mehmet Ulusoylar’a yaptığı açıklamada, hafız adayları için düzenlenen İstanbul ve Çanakkale gezisini, Kaymakam Deniz Pişkin’in sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlardan öğrendiğini söyledi.

.

Sabah namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılan hafız adaylarına, Tosya Dernekler Federasyonu (TODEF) Başkanı Ali Tekin ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yapılan kahvaltı ikramını da yine sosyal medya paylaşımlarında gördüğünü belirten Çeltikçi, şunları kaydetti:

.

“ Ben küçük yaşlardan beri çalışmayı severim. Çalışmaya ilk olarak Tosya’da ayakkabı boyacılığı yaparak başladım. Yıllarca ayakkabı boyacılığı yaparak harçlığımı çıkarttım ve aile bütçesine katkı sağladım. Daha sonra İstanbul’a göç ettim ve burada çalışmaya başladım. Yıllarca yoğun bir şekilde yaptığımız çalışmaların meyvelerini aldık Allah’a şükür. Şu anda tekstil, inşaat ve gıda sektöründe faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Yanımızda 170 kişiye yakın personel çalışıyor. Halen boya sandığım masamın altında duruyor. Kendi ayakkabılarımı bu sandıkta boyuyorum geldiğim yeri unutmamak için. Tosya ve köyümle asla bağlarımı kopartmadım. Fırsat buldukça, köyüme giderim. Tosya’yı ve Tosyalı hemşehrilerimi çok severim. Şehrimle ilgili her haberi takip ederek, bilgi almaya çalışırım. Tosya’mızın çalışkan ve başarılı Kaymakamı Deniz Pişkin’inde insanımız ve Tosya’mız için yaptığı çalışmaları yakından takip ediyorum. Yine bu şekilde sosyal medyada gezerken, Kaymakam beyin bir paylaşımını gördüm. Hamzababa Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi gören öğrencilerimiz için İstanbul ve Çanakkale gezisi düzenlemiş ve sabah namazını, Eyüp Sultan Camii’nde kılmışlar. Bu paylaşım beni çok ama çok duygulandırdı. Ellerimi açıp Allah’a yalvardım, ’ Allah’ım bana da hafızlarımıza yemek ikram etmeyi nasip et‘ diye. Allah’a şükürler olsun duam kabul oldu. Sizleri evimde ağırlamaktan çok büyük mutluluk duydum. Hepinizden Allah razı olsun. “

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ise, yaptığı açıklamada, “ Tosya Kaymakamlığı olarak, hafız adayı öğrencilerimiz için düzenlediğimiz İstanbul’u da kapsayan Çanakkale gezimizi hayırlısıyla tamamladık.” dedi.

.

Daha önce, şehit yakınları, gaziler ve aileleri içinde Çanakkale gezisi düzenlediklerini hatırlatan Kaymakam Pişkin,

.

“ Geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerimizin Türk tarihinin şanlı destanlarından birinin yazıldığı Çanakkale’yi görmelerini ve o havayı solumalarını çok önemsiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle düzenlemiş olduğumuz ve dolu dolu geçen ziyaretten sonra gençlerimizin Çanakkale Destanını, vatan sevgisini ve millet olma şuurunu daha iyi idrak edebilmelerine katkı sunabilmişsek ne mutlu bize. Ziyaretimizin dönüşünde bizleri bağ evinde ağırlayan Yaşar beye, hem nazik daveti, hemde göstermiş olduğu misafirperverlik nedeniyle teşekkür ederim. Merkezine insanı koyarak yapmış olduğumuz çalışmaların bütün Tosyalılar tarafından sahiplenilip destek olunması, başarıya daha kolay ulaşmamıza imkan ve olanak sağladığı gibi, gerçekleştirmeyi planladığımız projelerinde mayasını oluşturmaktadır.” İfadelerini kullandı.

.

Kaymakam Pişkin, fırsat buldukça bu tür gezilere devam edeceklerini sözlerine ekledi.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.