Tosya’da Yıl Sonu Sergisi Düzenlenen Törenle Açıldı

18 Mayıs 2017 Perşembe, 10:01
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Tosya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından Tosya Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde düzenlenen yıl sonu sergisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

 

 
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, törende yaptığı konuşmada, serginin Tosya’da katıldığı ilk halk eğitim sergisi olduğunu söyledi.

 

 

 
Bir önceki sergiyle mukayese yapma durumunda olmadığını belirten Pişkin, ” Daha önceki görev yaptığım yerlerdeki halk eğitim sergisiyle kıyaslama yapabilirsem gayet iyi dört dörtlük bir sergi. Çalışmalar çok güzel. Belli ki çok el emeği göz nuru akıtılmış. O masaların ve makinelerin başında saatler geçirilmiş. Büyük bir özenle ve hassasiyetle, tıpkı bir öğrenci gibi bütün maharetinizi ve hünerinizi göstererek böyle güzel bir organizasyona vesile olmuşsunuz hepinizi tek tek kutluyorum. Bu kurslarda tek arzum göstermelik değil, kağıt üzerinde değil gerçekten bir şeyler öğrenmek üretmek ve güzel vakit geçirmek adına burada bulunmanız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Belediyenin asli görevlerinden birinin de yöresel ve kültürel değerler ile sanata sahip çıkmak olduğunu kaydederek şunlara değindi; ”Böylece yerel bazda hizmet ederken aynı zamanda ülkeye hizmet etmektir. Bu anlamda kültür merkezimiz, üretimde, eğitimde Tosyalıların hizmetinde olacak. Gelecek seneden itibaren burada, yöresel ürünlerimiz, kesemiz, kuşağımız ve bıçkımız gibi bir çok ürünün yaşatılması için bu merkezimizde kurslar açılacak. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kültür merkezimizin de, Tosya kültür ve sanat hayatımıza yeni katkılar sunmasını ümit ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

 

 

 
Tören, çeşitli gösterilerin sahnelenmesi ve kursları başarıyla tamamlayanlara belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz