Tosya’da Okullar “Şah”Lanacak, Öğrenciler “Mat” Edecek

 

Kaymakamımız Deniz Pişkin, kendisinin girişimleri sonucu Satranç Federasyonu tarafından İlçemizde öğretmenlerimize yönelik açılan Satranç Birinci Kademe Antrenörlük Kursu’ndaki kursiyerleri ziyaret etti.

 
Kendisi de Türkiye Satranç Federasyonu Onur Kurulu Üyesi olan Kaymakamımız; öğretmenlerimizin kursun sonucunda alacakları antrenörlük belgesiyle görevli oldukları okullarda satranç egzersiz derslerini açabileceklerini belirtti. Bu sayede ilçemizdeki satranç sporuna katılan öğrenci sayısını artırmayı öngördüklerini söyleyen Kaymakamımız, önümüzdeki süreçte ilçemizde geleneksel hale getirmeyi düşündükleri federasyon onaylı satranç turnuvaları düzenleyebileceklerini vurguladı.

 
Kaymakamımız Deniz Pişkin: “Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında bazı okullarımızda satranç sınıfları oluşturmak için Kaymakamlık olarak girişimlerde bulunacağız. Satranç Hakemlik Kursu da yine ilçemizde açılması için çaba gösterdiğimiz kurslardan biri. Tosya’da sönme noktasına gelen satrancın yeniden alevlenmesi ve özellikle gençlerimiz arasında en tercih edilen spor dallarından birisi olmasını arzu ediyorum.” dedi.

 

 

HABER METNİ VE FOTOĞRAF KAYNAK : Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in Facebook sayfası

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.