Tosya’da İki proje, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarafından Hibe Desteği Almaya Hak KazandıProje sahiplerini makamında kabul ederek tebrik eden ve hayırlı olsun dileklerini ileten Kaymakamımız Deniz Pişkin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

.

.

“2019 yılının Ağustos ayında Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” uyarınca, geçtiğimiz Ekim ayında Mithat Boyner Ticaret Meslek Lisesi toplantı salonunda çiftçilerimize yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlemiştik. Bu toplantı sonrası hibe programına başvuran iki girişimcimizin projeleri kabul edildi ve bu sayede ilçemiz adına toplamda 1.305.000,00 TL tutarında hibe elde edildi.

.

.

Ekonomik yatırımlar kategorisinde Kaşka Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne ait toplam maliyeti 3.821.099 TL olan proje için 1.250.000,00 TL hibe sağlanırken, Çiftçilik Faaliyetlerinin Geliştirilmesi kategorisinde İbrahim Durkut isimli üreticimize ait toplam maliyeti 110.000,00 TL olan proje için 55.000,00 TL hibe kabul edildi.

.

.

Her iki girişimcimizi de kutluyor ve bu güzel örneklerin diğer çiftçi kardeşlerimiz için de vesile olmasını temenni ediyorum. Çiftçilerimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaymakamımız ayrıca, şirket adına gelen hibe sonrası, Organize Sanayi Bölgemizin ilk tarımsal işletmesinin temellerinin de yakında atılacağını müjdeledi.

.

..

.

.

Haber metni ve fotoğraf Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’in Facebook sayfasından alınarak sitemizde yayınlanmıştır.

.

.

.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.