Tosya’da Düzenlenen Doğada Öğrenelim Etkinliğine 550 Öğretmen Katıldı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde görev yapan 550 öğretmen  seminer döneminde doğayla buluştu.

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Üçolukları mesire alanında düzenlenen etkinlikle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, 2018-2019 eğitim – öğretim yılının bitimiyle birlikte öğretmenler için seminer döneminin başladığını söyledi.

.

Bu anlamda bu yıla kadar hiç olmayan bir uygulamayı Tosya’da gerçekleştirdiklerini belirten Pişkin, şunları kaydetti:

.

“Milli Eğitim Bakanımızın, eğitim-öğretime kattığı yeni vizyon ve enerjiyle birlikte yine yeni diyebileceğimiz uygulamalardan biri de, seminer döneminde öğretmenlerin doğayla buluşturulması, dinlendirilmesi, doğa yürüyüşü, piknik ve müzik eğlence kapsamında onlara güzel bir gün yaşatılmasını amaçlıyordu. Bugünde biz onu gerçekleştirmek için Üçoluklar mesire alanındayız. Öğretmenlerimizle sabah yürüyüşü yaptık hep birlikte. Kahvaltının ardından, müzik dinletisi, halat çekme  ve çuval yarışı gibi değişik yarışmalar ve eğlence olacak. Burada amaç, Tosya’da ki 550  kişilik eğitimci kadrosunu bir araya getirmek.  Bir aile olduğu hissini yaşatabilmek. Kendilerini önemli hissetmelerini sağlamak. Çünkü, öğretmenlerden hep bir beklenti içerisinde olan toplumuz. Öğretmenlere bir şey katma gayretinde çok fazla değiliz.  Halbuki eğitmenlerin de eğitilmeye, eğitmenlerin de dinlendirilmeye, onlarında yeniden motivasyon kazanmaya ihtiyacı var. Bu uygulamayı çok yerinde ve doğru buluyorum. Sayın bakanımıza bu anlamda bir mülki idare amiri olarak teşekkürlerimizi iletiyorum.”

.

Düzenlenen etkinliğe, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci ile öğretmenler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.