Tosya’da 6 bin 500 Öğrenci Karnelerini Alarak Tatile Girdi

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde toplam 6 bin 500 öğrenci karnelerini alarak 550  öğretmenle birlikte yarı yıl tatiline girdi.

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, Tosya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sevgi Alkan, Bilal Azizoğlu ve Hasan Sancaktar ile birlikte Tosya İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

.

Kaymakam Pişkin, beraberindekilerle birlikte sınıfları ziyaret ederek, minik öğrencilere karnelerini verdi ve tatil kitabı hediye etti.

.

Kaymakam Deniz Pişkin, burada yaptığı konuşmada, öğrencilere tatilde dinlenmelerini ve kitap okumalarını tavsiye etti.

.

Konuşmasında çocukları canları gibi koruyup sevdiklerini belirten Pişkin, şunları dile getirdi :

.

“ Bütün mesaimiz, bütün kaygımız, bütün çalışmalarımız, onların yarınları için, onların geleceği için. Çünkü biliyoruz ki bu ülkenin, bu güzel yurdun, yarını da, geleceği de bu güzel çocuklarımızın ellerinde. Onlarla gurur duyuyoruz. Sevgili çocuklar, eğer karnelerinizde istemediğiniz bir biçimde kırık varsa bundan dolayı sakın umutsuzluğa kapılmayın. Çabayla ve çalışmayla her türlü olumsuzluğun üzerinden gelebileceğinizi bilin ve unutmayın, yaz tatilinde dahi eğitim-öğretimden kendinizi soğutmayın. Tatil kitaplarınıza düzenli bir şekilde çalışın ve kitap okumayı ihmal etmeyin. Sevgili veliler, lütfen çocuklarınızla barışık olun. Başarılı bir öğrenci olmasından ziyade, iyi bir insan olması için çalışın. Herkese iyi tatiller diliyorum. Allah’a emanet olun.”

.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ise yaptığı konuşmada,“ İnşallah hepsi memleket ve devlet sevdalısı olarak, ailesini, atasını ve büyüğünü tanıyacak şekilde yetişir. Tosya’mıza ve memleketimize birer hayırlı evlat olurlar inşallah. Sizlerden istirhamım, evlatlarınıza, onları sıkarak ve her şeyden kısıtlayarak değil, her şeyden bir şekilde fayda sağlayabileceği ve sizlerden kaçamak yapmayacağı bir şekilde hayat sürmelerini sağlamanızı istiyorum.” İfadelerini kullandı.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.