Tosya Orman İşletme Müdürlüğü Tarafından Yangın Tatbikatı Düzenlendi

Tosya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, 2019 yılı orman yangınlarıyla mücadele kapsamında yangın tatbikatı düzenlendi.

.

Tosya Orman İşletme Müdürlüğü Üçoluklar Deposu’nda düzenlenen tatbikatta, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü İsmail Bektaş tarafından orman yangınlarına müdahale teknikleri uygulamaları olarak anlatıldı.

.

Yangına müdahalede öncelikle can güvenliğinin önemine dikkat çekilen tatbikatta, arazözlerdeki yangın ekipmanları ile koruyucu malzemelerin kontrol ve denetimi yapıldı ve yangın söndürme eğitimleri uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, tatbikat sonunda yaptığı konuşmada, Tosya’nın orman emvali yönünden Kastamonu’nun en zengin ilçelerinden biri olduğunu söyledi.

.

Tatbikatta yangına olası müdahalelere karşı nasıl ve ne şekilde tepki verilebileceğinin bir anlamda provasının yapıldığını belirten Pişkin, şunları kaydetti :

.

“ Tosya’nın toplam yüz ölçümünün yaklaşık yüzde 65’i ormanlarla kaplı arazi olduğu için özellikle orman yangınlarına karşı sizlerin, dakikliği, hızlılığı, disiplini ve çevikliği bizler için çok önemli. Birkaç dakikalık gecikmeler dahi çok büyük facialara yol açabiliyor. Yakın zamanlarda köylerimizde meydana gelen konut yangınlarında, sizlerin olaya ne kadar profesyonelce yaklaştığını gözlemledik. Bu anlamda sizlerin yangın yerindeki varlığınız bizlere güven hissi yaşatıyor. Ben Tosya Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin olay yerine vardığı andan itibaren, tehlikenin kontrol altına alınabildiğini veya alınmak üzere olduğunu hissedebiliyorum. Bizim için önemli olan sizin oraya varmış olmanız. Siz oraya vardıktan sonra artık iş profesyonellerde diye biliyorum. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah yardımcınız olsun.”

.

Tatbikata, Tosya Orman İşletme Müdürü Alpaslan Kadı, Tosya Orman İşletme Müdürlüğü işletme şefleri, orman muhafaza memurları ve yangın işçileri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.