Tosya Kaymakamlığı Tarafından “ Patiler Üşümesin ” Kampanyası Başlatıldı

 

Pek farkında değiliz ama sokak kedi ve köpeklerinin birçoğu zor durumda. Havaların iyice sertleşmesiyle birlikte sığınacak bir yer bulamayan bu hayvanlar, bir yandan soğukla bir yandan da açlıkla mücadele ediyor. Bu aralar donarak ölen sokaktaki canların sosyal medyada paylaşılan görüntüleri, eminim insani hassasiyetlerini kaybetmemiş olan herkesi çok üzmüştür.

 

 

Hayvan sevgisi, yüce dinimiz İslam’ın biz Müslümanlara yüklediği bir mesuliyet olduğu gibi, hangi inanç, mezhep ve milletten olursa olsun, vicdani ve ahlaki sorumluluklarının farkında olan her ademoğlu için de önemli bir insanlık görevidir. Yaratılanı, yaratandan ötürü seven bir ümmetin mensubu olmak, hayvanları sevme ve koruma yükümlülüğünü kendimize görev edinmemizi gerektirmez mi?!

 

 

Hayvanların da insanlar gibi annelik ve açlık içgüdülerine sahip olduğunu, acıyı ve mutluluğu hissettiklerini, canları yandığında gözyaşı döktüklerini biliyor musunuz? Siz hiç ağlayan bir köpek gördünüz mü?

 

Unutmayalım ki, Rabbimizin sessiz kulları şimdi konuşamıyorlar ama ahirette hepimizle tek tek hesaplaşacaklar. Ve yine unutmayalım ki; Allah’ın yarattığı her şey güzeldir ve O’nun engin sevgisiyle yaratılmıştır.

 

Bu amaçla; Tosya Kaymakamlığı olarak #patilerüşümesin adıyla bir proje başlatıyoruz. Bu proje doğrultusunda topladığımız yardım ve bağışlarla yaptıracağımız çok sayıda kedi ve köpek barınağını, belediyemizle işbirliği içinde ilçemizin uygun yerlerine bırakacağız.

 

Toplumsal işbirliği ve birliktelikle, Tosya Belediyemiz başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızın, Tosya Marangozlar Odası öncelikli olmak üzere tüm meslek odalarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın, hayvanseverlerimizin, öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın proje paydaşı olarak yer alacağı bu çalışmayı tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyor, herkesin bu faaliyetlere katkı sunmasını temenni ediyorum.

 

Siz de eğer destek olmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

.

Haber metni ve fotoğraflar Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’in Facebook sayfasından alınarak sitemizde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.