Tosya Kaymakamlığı Tarafından Hafızlar İçin Çanakkale Gezisi Düzenlendi

Tosya Kaymakamlığı tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Hamzababa Yatılı Erkek Kur’an  Kursunda hafızlık eğitimi gören öğrenciler için Çanakkale gezisi düzenlendi.

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Geleceği şekillendirecek olan gençlerin Türk tarihinin şanlı destanlarından birinin yazıldığı Çanakkale’yi görmelerini ve o havayı solumalarını çok önemsediğini söyledi.

.

.

Çanakkale destanının  yalnızca bir askeri başarı  olmadığını belirten Pişkin, şunları kaydetti :

.

.

“ Bu destan aynı zamanda,  izzeti nefsi ve haysiyeti ile oynanmak istenen büyük Türk milletinin topyekun ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş abidesidir. Türk milleti, vatan, bayrak, istiklal ve hürriyet, uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bir yandan, vatan sevgisi ve millet olma bilinciyle, mukaddes emanetimizi daha yükseklere taşıma gayreti verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda, daha önce  Kaymakamlık olarak, şehit yakınları ve gaziler için Çanakkale gezisi düzenleyerek, onları şehitlerimizin aziz hatırasıyla buluşturmuştuk. Bu seferde, Hamzababa Yatılı Erkek Kur’an  Kursunda hafızlık eğitimi gören öğrencilerimiz için, bir tarihin bittiği ve yeni bir tarihin başladığı yer olan Çanakkale’ye gezi düzenledik.  Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

.

Kaymakam Pişkin, Kaymakamlık olarak, öğrenciler için Çanakkale gezisi düzenlemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.