Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin: En Büyük Engel Sevgisizliktir

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin,” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Tosya Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu Özel Eğitim Sınıfları ile Tosya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Kaymakam Deniz Pişkin, ziyaretlerle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, bir insanın engelli olmasının diğer insanlar gibi yaşamasına engel teşkil etmeyeceğini söyledi.

İlçedeki engellilerin hayat standardının yükseltilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Kaymakam Pişkin, şunları kaydetti:

” Engellilik sadece engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumu oluşturan tüm kesimler tarafından ele alınması gereken önemli bir sorundur. Toplumun önemli bir parçası olan engelli vatandaşların üretken ve kendine yetecek bireyler haline gelmesinin sağlanması sosyal devlet anlayışının olmazsa olmazlarındandır. Engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine destek olmak, sorunlarının giderilmesine katkıda bulunmak bir insanlık görevi ve ortak sorumluluğumuzdur. Tüm vatandaşlarımızın engellilere sevgi ve anlayış göstermesinin, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle,” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü en kalbi duygularımla kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.”

Ziyaretlerde, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci ve Tosya İlçe Sağlık Müdürü Dr. Murat Karakaş da yer aldı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.