Kaymakam Pişkin;Tosya Ekmeğini Ormandan Yiyen Bir İlçe

 

Tosya’da Ahmetoğlu, Bayat, Gökçeöz ve Çukur köylerine yangına ilk müdahale tankeri dağıtıldı.

 
Tosya Orman İşletme Müdürlüğü’nde gerçekleşen tanker dağıtımında konuşan Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin,Tosya’nın ekmeğini ormandan yiyen bir ilçe olduğunu söyledi.

 
Pişkin, Yedikleri ekmeğe sahip çıkacaklarını belirterek şunları kaydetti; “ Ormanlar sadece Tosya için değil, ülke için millet için milli servet. Onlar bizim canımız, ciğerimiz. Gerçekten vücudun akciğerleri neyse, ormanlarda öyle öneme sahip. Haliyle en küçük bir fidan dahi zayi olmasın diye bütün gayretimizi gösteriyoruz. Olası bir yangın tehlikesine karşı, biz gelene kadar köy muhtarlarımızın ve köylülerimizin ilk müdahale edebilmesi ve en azından yavaşlatarak kontrol altına alabilmesi için güzel bir uygulama.”

 
Tosya Orman İşletme Müdürü Alpaslan Kadı ise yaptığı konuşmada,” Tankerler, muhtemel orman yangınlarına, arazözlerimizin ulaşması sırasında oluşacak zaman kaybının önüne geçilmesi ve ilk müdahalenin en kısa sürede yapılabilmesi için çok önemli bir yere sahiptir. Bu gün dağıttığımız tankerle birlikte toplam 32 köye tanker dağıtmış olduk.” diye konuştu.

 
Konuşmaların ardından Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkan Vekili Orhan Cığa, Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş ve Tosya Orman İşletme Müdürü Alpaslan Kadı tarafından köy muhtarlarına arazözlerin anahtarları teslim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*