Kaymakam Pişkin, Şehit Er Murat Çökmez İlkokulunda İncelemelerde Bulundu

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu’nda incelemelerde bulundu.

 

 

 

Kaymakam Pişkin, incelemelerle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Başlattığı “Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” kampanyasının ilk meyvesinin bu okula  nasip olacağını söyledi.

 

 

 

Kendi topladıkları  bağışlarla ilk defa somut anlamda bir okula  kütüphane yapacaklarını belirten Pişkin,” Bu okulun gerçekten bir kütüphanesi yok. Öğrencilerin neredeyse yüzde 80’i taşımalılardan oluşuyor. Yani bizim köylerimizden gelen çocuklar. Burası birazda şehrin dışında yer alıyor. Toplumsal anlamda da bence onlar dezavantajlı grubu temsil ediyor. Burası haliyle ilk kütüphaneyi yapacağımız okul olacak. Tespitini yaptığımız yeri boşaltacağız. Mütahite neler yapılması gerektiğini tek tek söyledik. Her şeyi dört dörtlük yapacak. Sonrada  iş mobilyalara, masa sandalyesine kalacak. En son çerçevede kitapları kendimiz seçeceğiz. Elimizdekilere bakacağız yetmiyorsa sıfır kitap alacağız. Dört dörtlük bir kütüphaneyle okumuz inşallah yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak. Bu ilk ama devamı olacak inşallah. Amacımız sadece kütüphane yapmak değil, kütüphanesi olup da kitabı olmayan okullara da kitap takviyesi yapmak.” diye konuştu

 

 

 

Kaymakam Pişkin, Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın kampanyasının Tosya’da Kaymakamlık yaptığı sürece devam edeceğini kaydetti.

 

 

 

İncelemelerde, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, Tosya Kaymakamlığı SYDV Müdürü Recep Keçeci ve Tosya Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Zalim yer aldı.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*