Kaymakam Deniz Pişkin’in Başlattığı Kampanyalara Destek Çığ Gibi Büyüyor

08 Ocak 2019 Salı, 17:52
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) öğrencileri, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin tarafından başlatılan “Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın” kampanyasına topladıkları bin kitabı bağışlayarak destek oldu.

 

Tosya Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapım aşamasında olan kütüphaneye topladıkları kitapları bağışlayan üniversite öğrencileri, bin kitabı kütüphane raflarına yerleştirdi.

 

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kaymakam Pişkin’in başlattığı kampanyaya destek veren akademisyenler ile öğrencilerin katkılarını görmek için Tosya’da bulunduklarını söyledi.

 

Kaymakam Pişkin’e çalışmalarından dolayı teşekkür eden Aydın, şunları kaydetti:

“Kendilerini tebrik ediyoruz. Çünkü çok önemli bir boşluğu doldurma hususunda kampanya başlatmışlar. Okuma ve değerlendirme alışkanlığını kaybetmemiz gelecek nesillerimiz için aslında tehlike arz ediyor ve muhakememizi de yok ediyor. Çok güzel bir aktivite ve iyi bir çalışma. Kaymakamımızın daha çok çalışmaları var. Bunları basın ve değişik şekillerde takip ediyoruz. Kendisi örnek bir idareci. Bu hususta her türlü iltifat ve taltife layık olduğunu da söylemek istiyorum. Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı ve sosyal bilgiler öğretmenliği hocalarımız bu kampanyaya katkıda bulundu.”

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ise,  “Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın” ve “Okuyan bir Tosya hayalim var” kampanyalarına Kastamonu Üniversitesinin çok büyük bir katkı sunduğunu belirterek,” Eğitim fakültesi öğrencilerimiz, toplamış oldukları bin adet kitabı, kuruluş aşamasında olan Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine getirerek, kendi elleriyle yerleştirdiler. Daha sonra, “Okuyan bir Tosya hayalim var” kampanyası kapsamında öğrencilerimizle birlikte 20 dakika kitap okuma etkinliği gerçekleştirdik. “Okuyan bir Tosya hayalim var” sloganını hayalden öteye taşıyarak gerçek kılmak adına vermiş oldukları katkılardan dolayı başta Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın olmak üzere, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı’ya, öğretim görevlisi arkadaşlarıma ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin de, “Bugün Kaymakamımızın başlattığı etkinliklerden birine daha Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz.  Kastamonu Üniversitemizin öğrencileri, üniversiteden, arkadaşlarından ve çevrelerinden topladıkları bin adet kitabı, okulumuzda kuruluş aşamasında olan kütüphaneye bağış yaptılar. Kitapların raflara yerleştirilmesinin ardından, öğrencilerimizle birlikte 20 dakikalık kitap okuma etkinliğini hep birlikte gerçekleştirdik.  Güzel bir etkinlik oldu. Tosya bunu hep yapıyor. ” Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın”   kampanyasında Kaymakamımız ciddi bir başarıyı yakalamış durumda. Bu etkinliğe katılan ve katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Düzenlenen etkinliğe, Kastamonu Üniversitesi’nden Tosyalı Hemşehrimiz Prof. Dr. Orhan Söylemez, , Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci ile protokol üyeleri katıldı.

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz