Kaymakam Deniz Pişkin Öğrencilerle Birlikte 20 Dakika Kitap Okudu

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Atatürk İlkokulunda öğrencilerle birlikte kitap okudu.

.

Kaymakam Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede göreve başladığı günlerde, “ Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” ve “Okuyan Bir Tosya Hayalim Var” kampanyalarını başlattığını hatırlattı.

.

Kampanyalara desteklerin devam ettiğini belirten Pişkin, şunları kaydetti :

.


” Çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanması, kelime hazinesi ve düşünme yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Kitap okumak zihin gelişimine çok büyük katkı sağlamasının yanında, insanı doğru yola yönlendirerek zararlı alışkanlıklardan korur, insanın hayatını düzene sokar, bilgi dağarcığını geliştirir, akıcı konuşmasını sağlar ve düşüncelerini olgunlaştırır. Kitap okumak, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır. Çocuklarımıza kitap okumayı sevdirebilirsek, gelecekte karşılarına çıkabilecek engelleri kolayca aşabilmelerine, yaşayabilecekleri olumlu veya olumsuz olaylar karşısında sağlıklı kararlar alabilmelerine imkan sağlarız. Bu kapsamda başlattığım kampanyalarımıza her kesimden destekler devam ediyor. Kampanyamızın amacına uygun olarak bizde fırsat buldukça öğrencilerimizle birlikte kitap okuma etkinlikleri düzenliyoruz. Bu gün de Atatürk İlkokulunda öğrencilerimizle birlikte 20 dakika kitap okuduk ve onlara kitap hediye ettik. Öğrencilerimizin kitap okumak için gösterdiği heyecan ve gözlerinde ki parıltı, aydınlık yarınlarımız için bizleri daha da umutlandırıyor.”

.

Kaymakam Pişkin, ” Okuyan Bir Tosya Hayali ” nin okuyan bir Türkiye idealine dönüşmesi temennisiyle kitap okuma etkinliklerini sürdürmeye devam edeceğini sözlerin ekledi.

.


Etkinliğe, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.