Kaymakam Deniz Pişkin, İşyeri Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Kaymakamımız Deniz Pişkin, ilçemizde son zamanlarda sigara yasağının ihlalinden kaynaklı idari para cezalarında gözlemlenen artış nedeniyle ilgili kurum ve işyeri temsilcilerinin katıldığı bir toplantı düzenledi.

 

 

4207 sayılı “Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun” kapsamında ilçemizde yapılan gerek rutin denetimlerde gerekse ihbar üzerine yapılan kontrollerde sigara yasağının her zamankinden daha fazla ihlal edildiği sonucuna ulaştıklarını belirten Kaymakamımız, işyeri temsilcilerinden bu konuda daha duyarlı ve dikkatli olmalarını isteyerek kendilerine yasasının uygulanmasıyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

 

 

Her bir işyerinin Tosya’nın hizmet sektörüne ve sosyal hayatına ayrı bir katkı sağladığını, bundan dolayı da özellikle kafe ve restoran tarzı işyerlerinin ceza almasını ve kapatılmasını arzu etmediklerini belirten Kaymakamımız; “Bugüne kadar sigara ihlali yapan işyerlerine uygulanan idari para cezalarını, kanunun bana tanımış olduğu takdir yetkimi kullanarak minimum miktarlarda tuttum. Çünkü niyetimiz esnafımızı mağdur etmek değil, zaten ekonomik daralma ve mevsim şartları yüzünden kazanç miktarı bir hayli düşen esnafımızın bir darbe de sigara ihlalinden yemesine gönlüm asla razı değil. Bundan dolayı herkesin bu yasağa riayet etmesini ve bizleri idari yaptırım uygulama mecburiyetinde bırakmamasını sizlerden rica ediyorum” dedi.

 

Toplantıda İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Murat Karakaş da hazır bulundu.

 

 

 

 

 

Haber metni ve fotoğraflar Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’in Facebook sayfasından alınarak sitemizde yayınlanmıştır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.