Başkan Kavaklıgil Kur’an Kursu Öğrencilerine Dondurma İkram Etti

Tosya Belediyesi tarafından “Camileri Şenlendirmek Sizden Dondurmalar Bizden” sloganıyla başlatılan Kur’an Kursu öğrencilerine dondurma etkinliğine Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil bizzat katılarak kurs öğrencileri ile bir araya geldi.

.


Meraş-ı Abdurrahmanpaşa Camii önünde başlatılan çocuklara yönelik projenin başlangıcında konuşan Meraş-ı Abdurrahmanpaşa Camii imamı Mehmet Emin Gemalmaz Başkan Volkan Kavaklıgil’e teşekkür ederek söyle konuştu; “Bu seneki yaz kurslarımız 17 Haziran – 9 Ağustos arası uygulanan bir program. Yaz tatilinde çocuklarımız Kur’an-ı Kerimi öğrenmek, ibadetlerindeki noksanlıklarını kazanmak için Kur’an-ı Kerim öğrenme sevdasıyla kurslarımıza geliyorlar. Bu uygulamanın da her sene örf adet olarak kurslarımıza yerleşmesini diliyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

.


Belediye Başkanı Kavaklıgil de hem Kur’an Kurslarına giden öğrencileri ödüllendirmek hem de din görevlilerimize bir nebze olsun kolaylık sağlamak için böyle bir proje geliştirdiklerini ifade ederek “Çocuklarımızı alıştırmak ve buranın sıcaklığını hissettirmek için bir etkinlik gerçekleştirdik. Dini bilgilerin yanında güzel ahlaklı yetişmeleri noktasında sağ olsun hocalarımız yoğun mesai harcayarak pırlanta gibi gençlik yetiştirmeye çalışıyorlar. Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun. Güzel, ahlaklı ve temiz gençlerimizin yetişmesi için Belediye Kültür Müdürlüğümüz ile birlikte bir çalışma gerçekleştirdik. Biz elimizden gelen çabayı gençliğimiz için harcamaya devam edeceğiz. Bu noktada memleketimizde hizmet eden hocalarımızdan Allah razı olsun. Bizler bundan sonraki dönmelerde elimizden gelen desteği her zaman vereceğiz” dedi. Sponsorluğunu Tosya’daki iş adamları ve esnaflar tarafından karşılanan proje büyük ilgi gördü.

.
1 Temmuz Pazartesi günü ilki gerçekleştirilen dondurma etkinliği tüm Kur’an kursları tek tek ziyaret edilerek devam edecek. Öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunurken belediye başkanı ile de tanışmanın heyecanını yaşadılar. Programa, Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, Belediye Meclis Üyeleri, cami görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Emre ÇİLOĞLU

.

.


.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.