15 Temmuz’da Tosya’da Düzenlenecek Anma Etkinlikleri Belirlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri için İlçe Tertip Komitesi, Kaymakamımız Deniz Pişkin’in başkanlığında toplandı.

.

15 Temmuz 2016 yılında cereyan eden hain darbe girişimi sonrası Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilen 15 Temmuz’u anma etkinlikleri kapsamında ilçemizde düzenlenecek program ve etkinlikler belirlendi.

.

Kaymakamımızın başkanlığındaki Tertip Komitesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda Anma Etkinlikleri Programı şu şekilde olacak:

.

-15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında halkımızın katılımına açık halı saha futbol turnuvası düzenlenecek.

.

-14 Temmuz akşamından itibaren 15 Temmuz günü için tüm kamu kurum ve kuruluşları Türk Bayraklarıyla donatılacak. Tüm etkinliklerde sadece Türk Bayrağı kullanılacak.

.

-Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf sergisi düzenlenecek.

.

-15 Temmuz Pazartesi günü saat 11.00’da protokol üyeleri, sivil toplum temsilcileri, şehit yakınları, gazilerimiz ve vatandaşların katılımıyla şehitlik ziyareti gerçekleştirilerek Kuran-ı Kerim tilaveti yapılacak ve aziz şehitlerimiz için dua edilecek.

.

– 15 Temmuz Pazartesi öğle namazı öncesi İlçemiz Abdurrezak Caminde şehitlerimizin ruhu için Mevlid-i Şerif okunacak. Öğle namazını müteakip Tosya Kaymakamlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda yemek ikramı yapılacak.

.

– 15 Temmuz Pazartesi akşamı 20.00-23.00 saatleri arasında İlçemiz Cumhuriyet Meydanı’nda Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı icra edilecek. Program için meydana Belediye Başkanlığı tarafından ses, ışık ve sahne kurulumu yapılacak.

.

– 15 Temmuz akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilcek program kapsamında Tosya Türk Tasavvuf Musiki Topluluğu, Tosya Ahi Yaren Mehteran Ekibi ve Tosya Musiki Derneği sahne alacak.

.

-15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı saat 00.13’de tüm camilerimizde sela okunacak.

.

.


Haber metni ve fotoğraflar Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’in Facebook sayfasından alınarak sitemizde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.