Tosya’da Düzenlenen Törenle Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi

05 Kasım 2018 Pazartesi, 16:03
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin tarafından başlatılan “Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” kampanyası kapsamında, Tosya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yaptırılan kütüphane düzenlenen törenle açıldı.

 

 

Kaymakam Deniz Pişkin, törende yaptığı konuşmada, ilçede göreve başladığı zaman, “ Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın “ ve “ Okuyan bir Tosya Hayalim Var ” kampanyalarını başlattığını hatırlattı.

 

 

Kütüphanesi bulunmayan okullara kütüphane kazandırma gayreti içerisinde olduğunu belirten Kaymakam Pişkin, şunları kaydetti : “ Kampanyalarımız şu ana kadar 6 kütüphanede meyvesini verdi. Bu gün burada açılışını yapacağımız kütüphaneye Yazar Filiz Tosyalı hem kişisel kütüphanesini bağışladı, hemde kütüphanenin bu hale getirilmesi konusunda maddi desteklerini bizlerden esirgemedi. Bizimde üzerine katkı sunarak ortaya koyduğumuz güzel bir çalışma oldu. Biz çocuklarımıza kitap okumanın önemini anlatacağımıza, onları kitaplarla fiziken bir arada bulundurmalıyız. Buna mecburuz. Bu kampanya benim 14 yıllık meslek hayatım boyunca yaptığım onca çalışmanın ve hizmetin yanında manevi ve mesleki tatmini en yüksek olan çalışmalardan biri. Buna vesile olduğum için çok mutluyum. Bu açılışta bizleri yalnız bırakmayan herkese sonsuz şükranlarımı sunarım.“

 

 

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ise açılışta yaptığı konuşmada, “Bizde yerel yönetim olarak, eğitim, kültür ve sanatsal faaliyetlere her zaman destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Bu vesileyle, kampanya kapsamında Yazar Filiz Tosyalı adına açılan kütüphanemizin ilçemize hayırlı olmasını dilerken, bu güzellikleri şehrimize kazandıran Sayın Kaymakamımıza ve emeği geçenlere Tosyalılar adına teşekkürlerimi sunarım.” diye konuştu.

 

 

Yazar Filiz Tosyalı da törende yaptığı konuşmada, Tosya’ya 2. gelişi olduğunu ifade ederek, “İlk gelişimizde, Kaymakam bey bizimle , kitaplarla okumayla çok fazla ilgilendi. Biz kendisini uzun zamandan buyana takip ettik. Türkiye’nin bir çok ilçesi var ama en güzel Tosya’da olacağını düşündük. Sonra Belediye Başkanımız bizimle ve kitaplarımızla çok ilgilendi. İnanılmaz bir destek gördük Tosya’da. Köklerimiz zaten burada olduğu için kendimizi Tosyalı hissettik. Tosya halkı ne verirsen onu alabilecek kapasitede insanlar. Hepinizi çok seviyoruz. Kütüphaneye gerçekten sahip çıkacağız. Bizden ne istenirse hazırız. “ dedi.

 

 

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan’ın eşi Saime Toptan, ” Değerli arkadaşım Filiz Tosyalı, bu güzel adım için beni Tosya’ya davet etti. Bir kadın ailesine ve soyuna ancak bu kadar hizmet edebilir. Bizde tabi ki onun çabalarına elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Size teşekkür ediyoruz. Daha önce bu konuda attığınız adımları biz biliyoruz. O nedenledir ki devletin etik kurulu, Kaymakam olarak yaptığınız bu çalışmayı etiğe hizmet eden, etiğe çok uygun ve örnek bir çalışma olarak değerlendirip buraya gelmişti. İnşallah hem okul, hem çevre sahip çıkar sizin bu projenize. Çünkü böyle bir sahiplilik olursa proje gelişir ve yaşar. Tebrik ediyorum sizi.” İfadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Kaymakam Pişkin, kütüphanenin açılış kurdelesini Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan’ın eşi Saime Toptan, Yazar Filiz Tosyalı ve Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Demirci ile birlikte kesti.

 

 

Kaymakam Deniz Pişkin, daha sonra beraberindekilerle birlikte, kütüphaneyi gezdi.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz