Tosya’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Düzenlenen Programla Kutlandı

24 Kasım 2018 Cumartesi, 07:33
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen programla kutlandı.

Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Tosya Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, törende yaptığı konuşmada, hiçbir meslek grubunun öğretmenler kadar bir ülkenin geleceğine, yarınlarına ve istikbaline yön verme kudretine sahip olmadığını söyledi.

Kendilerinin belli bir yaşa gelmiş insanlarla çalıştıklarını belirten Kaymakam Deniz Pişkin, şunları kaydetti:

“İnsanlar yeterli şekle erişmeden, istediği kıvamı verme kudreti sadece öğretmenlerin ellerinde olan bir güçtür. Yarının nesilleri sizin eseriniz olacaktır vecizi boşuna söylenmemiştir. Görev yaptığım her yerde önceliğim eğitim olmuştur. Bunun yanı sıra, öğretmenlerin sorun ve sıkıntılarını çözme noktasında mesaimi harcıyorum. Bundan da mutluyum. İlçemizde gerçekten ahenkli ve huzurlu bir çalışma ortamı var. Eğitim adına çok güzel çalışmalar yapılıyor. Bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.”

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ise yaptığı konuşmada, “ Eğitimin tariflerinden birisi de insan davranışlarında olumlu değişiklikler yapmaktır. Yerel yönetim olarak bizler tüm okullarımızın ve tüm öğretmen arkadaşlarımızın yanındayız. Bu vesileyle, eğitim camiamızın aziz şehitlerini, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, gazi öğretmenlerimize acil şifalar diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci de, “ Bugün aydınlığın günüdür. Bugün sevginin günüdür. Bugün paylaşmanın günüdür. Bugün yarınlarımızın günüdür. Bugün göz yaşının, gülüşün, sefanın, cefanın günüdür. Bugün birlik beraberlik günüdür. Bugün öğretmenlerin günüdür. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, göreve yeni başlayan öğretmenler yemin etti. Şiirler okundu. Emekli öğretmenlere hizmet ödülü verildi ve çeşitli gösteriler sahnelendi.

Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla düzenlenen Öğretmenler Arası Satranç Turnuvası’na katılarak şampiyon olan Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’e ödülünü, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin takdim etti.

“24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri, Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Kazım Şahin ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Müzik Öğretmeni Erol Sevdi’nin şefliğini yaptığı müzik grubu tarafından  Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Düzenlenen programa, Tosya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed İkbal Ay, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı, protokol üyeleri, öğretmenler ve aileleri katıldı.

 

Tosya’da, " 24 Kasım Öğretmenler Günü " Düzenlenen Programla Kutlandı.Haberin Videosunu İzlemek Veya Haberi Okumak İçin Lütfen www.tosyagazetesi.com – www.tosyahaberi.com Haber Sitelerimizi Ziyaret Ediniz.

Mehmet Ulusoylar paylaştı: 23 Kasım 2018 Cuma

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz