Tosya TSO Yönetimi Diyalog Güçlendirme Toplantısına Katıldı

01 Şubat 2019 Cuma, 19:33
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Tosya Ticaret Ve Sanayi Odası (TSO) yönetimi, Ankara’da düzenlenen Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısına katıldı.

 

JW Marriott Hotelde, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından organize edilen toplantıda, reel sektör ile finans sektörünün sorun ve talepleri masaya yatırıldı.

 

Toplantıda konuşan Tosya Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Metin Ekşi, KOBİ kredilerinin çoğu esnaf tarafından kullanılamadığını söyledi.

 

Bankaların KOBİ kredilerini, beceaşlardan düşürdüğünü belirten Ekşi, şunları kaydetti:

 

“Her ne kadar maddelerde kredilerin beceaşlarından düşmesi yönünde olumsuz bir yön olsa da, onu bir şekilde esnafımıza yansıtıyor bankalar. Böyle bir şikayetimiz var. Birde devlet bankalarının faiz oranlarıyla özel bankaların faiz oranlarının bir birine yaklaşmasını talep ediyoruz. Bu toplantıya biz Tosyalı esnaflarımızı da getirmek istedik. Eğer özel bankalar, faizlerini devlet bankalarıyla aynı seviyeye getirmezse, ikinci toplantıyı tertiplediğimizde, inşaat sektörüyle ilgili 2-3 otobüs dolusu esnafımızla geliriz buraya.”

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz