Tosya Belediyesi Haberleri

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Genel Merkezi ve şubelerinin ortaklaşa organizasyonuyla Yeni Kapı’da düzenlenen iftar programında yaklaşık 6 bin Kastamonulu buluştu.

.

Yeni Kapı Avrasya Sanat Gösteri Merkezi’nde düzenlenen muhteşem organizasyonla konuklarını ağırlayan KAS-DER bir gövde gösterisine de imza attı. KAS-DER Genel Merkezi tarafından düzenlenen muhteşem iftar programına TBMM Başkan Vekili MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eski Bakan Murat Başesgioğlu, TBMM Anayasa Komisyon Başkanı, AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ve İlçe Belediye Başkanları Üsküdar Belediyesi Meclis Başkanı Esat Kalay, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, KASİAD Başkan Vekili Mehmet Umur, Kastamonu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sudi Topal, İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, AK Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin ve çok sayıda davetli katıldı.

.

.

.

Tosya Belediyesi tarafından mesire alanlarında onarım ve bakım çalışmaları devam ediyor.

.

Ramazan Bayramı öncesi Tosya Belediyesi tarafından Üçoluklar mesire alanında yeşil alanların temizlik ve bakımı yapılıyor.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, yeşil alanların bakımına özen gösterdiklerini dile getirerek önümüzdeki süreçte bu alanların daha da çoğalması için yürütülen projelere dikkat çekerek, “Özellikle Ramazan Bayramında hemşerilerimizin ziyaret için tercih ettiği Üçoluklar mesire alanı bundan sonra sık sık ziyaret edilerek gerekli temizlik çalışmalarının yapılıp yapılmadığı kontrol edilecek. Ayrıca alan üzerinde bulunan kamelya, oyun grupları gibi tüm yapıların fiziki koşulları da sık sık denetlenerek hemşerilerimizin daha güzel bir ortamda vakit geçirmesi için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca önümüzdeki dönemde Üçoluklar mesire alanı ile birlikte yeni park ve yeşil sahaların hayata geçirilmesi için ekibimizle birlikte şimdiden projelendirme çalışmalarına başladık ve inşallah birçok yeni proje hayata geçirilerek hemşerilerimizin kullanımına sunulacak” dedi.

.

.

.

İçişleri Bakanlığınca 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilmiş ve bu kapsamda yaya geçitleri, okul geçitleri ve kavşaklarda yayalara yönelik trafik işaretleme çalışmaları Tosya Belediyesi Destek Hizmetleri, Fen İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapıldı.

.

Yürütülen çalışmaları Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil yerinde incelerken; “Ekiplerimiz, kent merkezinde araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu caddeler üzerinde bulunan yaya geçidi çizgilerini ve ‘Önce Yaya’ görsellerini çizerek yaya güvenliği uygulamasına dikkat çekti. Yaya geçitleri önlerine sürücülerin görebileceği şekilde ‘Önce Yaya’ görselleri ile birlikte çizgilerin yenilenmesi çalışması sayesinde sürücülerin yaya geçitlerine geldiklerinin ve dikkatli olmalarına dikkat çekilirken, yazı ve boyama çalışması ile yaya güvenliği önceliği verilen proje kapsamında sürücülerin yaya geçitlerine gelirken yavaşlaması ve yaya güvenliğinin sağlanması hedeflendi. Bu kapsamda çalışmalarımız devam edecek olup emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür edeirm” dedi.

.

.

..

.

Bu Haberler, Tosya Belediyesi Basın Danışmanı Mustafa Kürşat Bazlamatçı Tarafından İnternet Sitelerimizde Yayınlanması İçin
at87_tk@hotmail.com Mail Adresi Üzerinden Sitemizin Mail Adresi Olan kastamonumedyagrup@hotmail.com’a

28.05.2019 Sal 12:10 ’da Gönderilmiştir. Resimler de Bu Kapsamdadır.

.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.