Kaymakam Pişkin, Öğrencilerle Birlikte Tosya İlkokulu  Etrafına Çam Fidanı Dikti

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, 21 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya İlkokulu etrafına öğrencilerle birlikte çam fidanı  dikti.

 

Kaymakam Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 21 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında Tosya’da her gün etkinlik düzenlendiğini söyledi.

 

Etkinliklerin toplumun her kesimine hitap ettiğini belirten Pişkin, şunları kaydetti:

 

“Çocuklarımıza ağaç ve orman sevgisinin aşılanması konusunda  yoğunluklu olarak okullarda program yapıyoruz. Dün, Üçoluklar Gelir Getirici Tür Ağaçlandırma Sahası’nda ortaokul ve lise ve  öğrencilerimizle birlikte çam fidanı diktik. Bu sabah yine başka bir okulumuzda, öğleden sonra ise Tosya İlkokulu’nda çam fidanı diktik. Öğrencilere orman muhafaza memurlarının giydiği kıyafetlerden,  kırtasiye malzemeleri ve yaş grubuna göre anasınıfına balon ve çikolata hediye edildi. Burada amaç, çocuklarla ağaç sevgisini bir arada potaya sokarak onlara ağacı ve ormanı sevdirmek. Çok güzel bir uygulama.  Bizde zaman buldukça bütün programlara katılmaya çalışıyoruz. Bu etkinlikleri hazırlayan, Tosya Orman İşletme Müdürü Alparslan Kadı’yı ve personellerini kutluyorum.”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.