Kaymakam Deniz Pişkin: Önemli Olan Çocuklara Ağaç Sevgisini Aşılamaktır

18 Ekim 2018 Perşembe, 18:19
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, öğrenciler tarafından okul çevresine çam ağacı fidanı dikildi.

 

 

Tosya Orman İşletme Müdürlüğü ve Tosya Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu organizesinde, öğrencilerin katıldığı ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

 

 

Etkinliğe katılan Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çevreye ve doğaya duyarlı bir geleceğin inşasının çocuklara erken yaşlarda aşılanacak ağaç ve orman sevgisiyle mümkün olacağını söyledi.

 

 

Türkiye genelinde ağaçların en iyi ve en nitelikli şekilde Tosya’da işlendiğini belirten Kaymakam Pişkin, şunları kaydetti:

 

“Haliyle ağaçların işlendiği ilçede  işlendiği kadar da üretimin olması, sadece işlenme noktasında yada kullanma noktasında değil üretim noktasında da hatırı sayılır bir yerde olması hepimiz için mutluluk vesilesi olur, gurur vesilesi olur. Bu anlamda Tosya Orman İşletme Müdürlüğümüz güzel çalışmalar yapıyor. Kendilerini tebrik ediyorum. Önemli olan çocuklara ağaç sevgisini aşılamaktır. Çünkü geleceğimiz onlara emanet. Yeni yetişen nesilde ağaç sevgisi ne kadar iyi oturursa, geleceğimizde o kadar huzurlu ve aydınlık olur.”

 

 

Tosya Orman İşletme Müdürü Alparslan Kadı ise Çocukların ormanı ve yeşilliği unutmaması için  bu tür etkinlikleri düzenlediklerini söyledi.

 

Kaymakam Deniz Pişkin, daha sonra, öğrencilerle birlikte, okul çevresine öğrenci sayısı kadar çam fidanı dikti.

 

Etkinliğe, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Demirci, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz