Çifter Köyü Dernek Başkanı Ahmet Uslu Basın Açıklaması Yaptı

28 Kasım 2018 Çarşamba, 17:48
------------Sponsorlu Bağlantılar--------------

Çifter Köyü Dernek Başkanı Ahmet Uslu, sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla on binlerce Tosyalıya ve Tosya’yı yönetenlere yapılan saldırılar nedeniyle basın açıklaması yaptı.

 

 

Çifter Köyü Dernek Başkanı Ahmet Uslu basın açıklamasında :

“ Çalışan ve üreten insanları eleştirmek, başarıyı ve doğruyu bulma noktasında demokrasinin olmazsa olmazlarından biri olduğunu, iftira ve karalama kampanyalarının ise bir insanlık suçu olduğunu düşünüyoruz.

 

Doğduğumuz ve çocukluğumuzun geçtiği ilçemizin dönüşerek gelişmesi ve çağdaş şehirler seviyesine ulaşması, ülkesini seven herkes gibi Tosya’nın dışında yaşayan Tosyalılar olarak bizleri de mutlu etmektedir. Türkiye gelişme treninde hızla yol alırken, Tosya’nın da üzerine düşeni almasını sağlayan cefakar, vefakar ve çalışkan insanlarımız, kurumlarımız ve kuruluşlarımız elbette en çok teşekkürü alması gerekenlerdir.

 

Devlet millet el ele verilerek yapılan insan üstü çalışmalar sayesinde, Tosya’nın kendi kendine yeten bir ilçe olması sağlanmıştır. Bu birliktelik, Tosya dışında yaşayan binlerce Tosyalının geleceğe umutla bakmasına vesile olmuştur. İletişim kanalları her zaman açık tutularak, geçmişe takılı kalmadan, geleceğin önünü açmak için Tosya’mıza yapılan hizmetler, modernliğin yanında işlevselliği de sağlamıştır.

 

Şehre giren yerli yabancı herkesin gözüne çarpan bu olumlu gelişmeler, elbette kendiliğinden meydana gelmedi. Koltuğundan güç alan değil, koltuğuna değer katan nice vatan evlatları, özel yaşantılarından ve aile hayatlarından fedakarlık yaparak Tosyalıların hayatına değer kattılar ve katmaya da devam ediyorlar.

 

Sürdürülebilir büyümenin dinamosu halini alan Tosya’mız için bizler artık gelecek kaygısı taşımıyoruz. Bu güzelliklere vesile olan, emek veren, ter akıtan, taşın altına elini koyan devlet büyüklerimize, makam ve menfaat hırsı gözlerini kör etmiş bir takım kişiler tarafından aslı astarı olmayan bahanelerle bir takım saldırılar yapılmaktadır.

 

Sahte sosyal medya hesapları açan bu kişiler, bu hesaplardan, on binlerce Tosyalıya ve Tosya’mızı yönetenlere, insafa ve ahlaka sığmayacak derecede ağır ifadeler kullanarak iftiralar atmaktadır. Bu sahte sosyal medya hesaplarını kullananların kimler olduğunu herkes bilmektedir. Bunların kendi sosyal hesaplarına girildiğinde, adeta sütten çıkmış ak kaşık gibi oldukları, çiçek böcek dışında hiçbir paylaşım yapmadıkları, gerçek isimleriyle yaptıkları yorumlarda ise kul hakkı ve adalet gibi kavramlardan bahsettikleri görülmektedir.

 

Sahte sosyal medya hesaplarında meydan da kül bırakmayarak makam ve yönetme hevesine başkalarını alet edenler, aslında kendilerinin yönetildiklerini de göremez hale gelmişlerdir. Sosyal medya da yazılan bu iftira ve karalama paylaşımlarına bakıldığında birkaç kişinin beğendiğini, birkaç kişinin ise hem kendi hemde sahte hesabıyla yorum yazdığı görülmektedir.

 

Sağdan sayıldığında 10, soldan sayıldığında ise 20 kişi kadar olanların, sosyal medyada efelik yaptıktan sonra, el altından karalama yaptıkları devlet büyüklerimizden aracılar vasıtasıyla özür dileyerek, randevu talep etmeleri, bu karalama kampanyasının başında bulunan birkaç kişiyi dumura uğratmamıştır umarız.

 

Git gide yalnızlaşan ve kendi menfaatleri dışında hiçbir şey düşünmeyenlerin kim olduğunu merak edenlere; bu basın açıklamamızı sahte sosyal medya grubunda, sahte hesaplarla paylaşarak eleştirecek olanlara, direk ve dolaylı olarak cevap verenlere, veya ele geçirdiklerine cevap verdirmeye zorlayanlara bakmalarını tavsiye ederiz.

 

Bizler Çifter Köyü Derneği olarak, hangi parti veya siyasi görüşe sahip olursa olsun, hangi makam ve mevkiye sahip olursa olsun Tosya’mız ve ülkemiz için çalışan herkesin yanında olmaya devam edeceğiz. Sahte hesaplarla ahkam kesen sosyal medya efelerine de asla pirim vermeyeceğiz.”

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz